O nas

zdjecie

płk Adam Kulbiej

Uczestniczył w misjach:

  • UNDOF, Syria flaga , 1.12.1984 – 11.06.1985
    PKW – Zastępca Dowódcy XXIII zmiany
  • UNPROFOR, Jugosławia flaga, 23.12.1992 – 11.06.1994
    Obserwator wojskowy
zdjecie

ppłk Ryszard Kaliński

Uczestniczył w misjach:

  • UNTAC, Kambodża (Siem Reap) flaga , I zmiana 15.07.1992 – 15.01.1993
    Kierownik klubu żołnierskiego w 4 Kompanii Wsparcia Logistycznego
  • UNTAC, Kambodża (Phnom Penm)flaga, II, III zmiana 16.01.1993 – 04.11.1993
    Kierownik klubu żołnierskiego Polskiego Kontyngentu Wojskowego
  • UNIFIL, Liban (Naqoura)flaga , 09.04.1996 – 25.04.1997
    Kierownik klubu żołnierskiego Polskiego Kontyngentu Wojskowego
  • UNIFIL, Liban (Tebnine Camp Skorpion) flaga , 08.10.1999 – 15.10.2000
    Camp commander – Komendant obozu, Polskiego Zgrupowania Pododdziałów Remontowych (PMC)

Galeria zdjęć >>

zdjecie

płk Marian Wieczerzak

Uczestniczył w misjach:

  • ICSC, Indochiny flaga flaga flaga , 1966 – 1968
    Międzynarodowa Komisja Nadzoru i Kontroli
  • ICCS, Wietnam Południowy flaga , 1973 – 1975
    Międzynarodowa Komisja Kontroli i Nadzoru
  • UNEF II, Egipt flaga , 1975 – 1976, V zmiana
    Dowódca Polskiej Wojskowej Jednostki Specjalnej
    Galeria zdjęć >>
zdjecie

kpr. Krystyna Borsa

Uczestniczyła w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , czerwiec – grudzień 1977
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – VIII zmiana
    Polski Szpital Polowy UNEF
    Krwiodawstwo – Kierownik
zdjecie

st. chor. szt. Henryk Wojtynek

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 11.1975 – 05.1976
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – V zmiana
    Asystent epidemiologa
zdjecie

st. chor. szt. Andrzej Habyk

Uczestniczył w misjach:

  • UNPROFOR, Jugosławia flaga, 12.1993 – 12.1994
zdjecie

st. szer. Jan Biba

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 12.12.1977 – 15.06.1978
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – IX zmiana
    Polski Szpital Polowy UNEF
    Elektryk
    Galeria zdjęć >>
zdjecie

kpr. Barbara Kalińska

Uczestniczyła w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 18.12.1975 – 18.06.1976
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – V zmiana
    Polski Szpital Polowy UNEF
    Pielęgniarka oddziału chirurgii
zdjecie

st. szer. Mirosław Wilczek

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 13.06.1974 – 13.12.1974
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – II zmiana
    Kierowca – Pluton Pralni
    Galeria zdjęć >>

ppłk Grzegorz Ciechanowski

Członek honrowy

Nie uczestniczył w misjach pokojowych ONZ.
30 lat służby wojskowej, w tym w 7 lat w wielonarodowych formacjach NATO.
Pracownik naukowo dydaktyczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

zdjecie

płk Władysław Wojtaszewski

Członek honorowy
Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 16.11.1975 – 25.06.1976
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – V zmiana
    Oficer Socjalny Kontyngentu
    Galeria zdjęć >>
zdjecie

ppłk Stanisław Szura

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 29.11.1975 – 13.06.1976
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – V zmiana
    Szef Służby MPS
zdjecie

płk Edward Urbanowicz

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 20.05.1974 – 10.12.1974
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – II zmiana
    Kierownik Sekcji Planowania i Ewidencji Mienia Transportu

Galeria zdjęć >>

zdjecie

ppłk Kazimierz Jankowski

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 20.05.1974 – 20.12.1974
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – II zmiana
    Dowódca III Plutonu Transportowego
zdjecie

st. chor. szt. Ryszard Patyk

Uczestniczył w misjach:

  • UNIFIL, Liban flaga , 09.04.1996 – 18.04.1997
    Pomocnik Dowódcy Plutonu Transportowego
  • SFOR, Bośnia i Hercegowina flaga, 10.07.2001 – 05.08.2002
    Starszy Technik
  • IRAQI FREEDOM, Irak flaga , 04.08.2003 – 10.02.2004
    Specjalista Wydziału Transportu
zdjecie

mł. chor. Henryk Tomczak

Uczestniczył w misjach:

  • UNDOF, Syria flaga , 01.06.1983 – 11.12.1983
    Podoficer inżynieryjny patrolu rozminowania
  • UNDOF, Syria flaga , 01.06.1989 – 11.02.1990
    Podoficer inżynieryjny patrolu rozminowania
    Galeria zdjęć >>
zdjecie

mł. chor. Zenon Szewczuk

Uczestniczył w misjach:

  • UNDOF, Syria flaga , 12.11.1975 – 30.05.1976
    Dowódca Patrolu Rozminowania
  • UNDOF, Syria flaga , 01.06.1983 – 12.12.1983
    Dowódca Patrolu Rozminowania
zdjecie

sierż. Piotr Rączka

Uczestniczył w misjach:

  • UNIFIL, Liban flaga , 19.10.2001 – 31.10.2002
    Starszy Kucharz
  • UNIFIL, Liban flaga , 22.10.2004 – 30.10.2005
    Starszy Kucharz
zdjecie

sierż. sztab. Ryszard Rosa

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , czerwiec – listopad 1974
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – II zmiana
    Kierowca Cysterny MPS
zdjecie

szer. Zbigniew Królikowski

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 27.06.1974 – 9.12.1974
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – II zmiana
    Kompania Transportowa – kierowca
    Galeria zdjęć >>
zdjecie

st. szer. Sławomir Piotr Woźniak

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 1975 – 1976
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – V zmiana
    Kierowca
zdjecie

st. kapral Grzegorz Smilgin

Uczestniczył w misjach:

  • UNIFIL, Liban flaga , 15.09.1994 – 06.03.1995
    Strzelec wyborowy
zdjecie

mł. chor. Sławomir Fluks

Uczestniczył w misjach:

  • UNDOF, Syria flaga , 11.06.1989 – 02.02.1990
  • UNIFIL, Liban flaga , 17.10.1996 – 23.10.1992
  • UNIFIL, Liban flaga , 20.10.1999 – 18.10.2000
zdjecie

mł. chor. Wiktor Pilecki

Uczestniczył w misjach:

  • UNDOF, Syria flaga , 01.10.1991 – 01.06.1992
    Kierowca
  • UNIFIL, Liban flaga , 11.04.1996 – 18.04.1997
    Kierowca
jskrentny

mł. chor. Jerzy Skrentny

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 11.1975 – 06.1076
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – V zmiana
bjablonski

st. szer. Bogdan Jabłoński

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 16.06.1974 – 29.11.1974
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – II zmiana
    Kucharz
mmajdan

mł. chor. Mirosław Majdan

Uczestniczył w misjach:

  • UNIFIL, Liban flaga , 18.04.1997 – 18.04.1998
  • UNDOF, Syria flaga , 01.10.2002 – 01.10.2003
emodrykamien

kpr. Edward Modrykamień

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 06.1977-12.1977
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – VIII zmiana
agrzadziela

st. szer. Andrzej Grządziela

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 11.1975-06.1976
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – V zmiana
zdjecie

st. chor. Andrzej Rauza

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 02.11.1975 – 02.06.1976
  • UNIFIL, Liban flaga , 1994 – 1995
zdjecie

st. chor. szt. Edward Krysiak

Uczestniczył w misjach:

  • UNDOF, Syria flaga , 1989 – 1990
  • UNPROFOR, Jugosławia flaga, 1993 – 1995
zdjecie

mł. chor. Leszek Och

Uczestniczył w misjach:

  • UNTAC, Kambodża (Sihanouk Ville, Phnom Penh) flaga , 04.07.1992 – 19.07.1993
  • UNIFIL, Liban (Naqoura)flaga , 04.04.1995 – 04.04.1996
zdjecie

płk Lech Zajda

Uczestniczył w misjach:

  • SFOR, Bośnia i Hercegowina flaga , 2001 – 2002
  • IRAQI FREEDOM, Irak flaga , 2003 – 2004
zdjecie

ppłk Marek Urbański

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 11.1975 – 06.1976
  • UNDOF, Syria flaga , 06.1980 – 12.1980
zdjecie

kpt. Włodzimierz Przetak

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 11.1975 – 06.1976
zdjecie

kpr. Zenon Staszków

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 1975 – 1976
zdjecie

st. chor. szt. Zenon Wasiak

Uczestniczył w misjach:

  • UNIFIL, Liban flaga , 22.10.2003 – 27.10.2004
zdjecie

Michał Szewczyk

Uczestniczył w misjach:

  • UNEF II, Egipt flaga , 1975 – 1976
    Polska Wojskowa Jednostka Specjalna – V zmiana

Wykaz misji, w których braliśmy udział

  • ICSC (International Commission for Supervision and Control), 1954-1975,
    Kambodża flaga , Laos flaga , Wietnam Południowy flaga
  • ICCS (International Commission of Control and Supervision), 1973-1976,
    Wietnam Południowy flaga
  • UNEF II (United Nations Emergency Force II), 1973-1980, Egipt flaga
  • UNDOF (United Nations Disengagement Observer Force), 1974-2009, Syria flaga
  • UNTAC (United Nations Transitional Authority in Cambodia), 1992-1993, Kambodża flaga
  • UNPROFOR (United Nations Protection Force), 1992-1995, Jugosławia flaga
  • UNIFIL (United Nations Interim Force in Lebanon), 1992-2009, Liban flaga
  • SFOR (Stabilisation Force), 1996-2004, Bośnia i Hercegowina flaga
  • Iraqi Freedom, 2003-2008, Irak flaga

Możliwość komentowania jest wyłączona.