Spotkanie świąteczno – noworoczne – 18.12.2010

Zgodnie z planem działania w dniu 18.12.2010 odbyło się świąteczno-noworoczne zebranie Koła Nr 19 SKMP ONZ w Szczecinie.

Po serdecznym powitaniu sprawy organizacyjne przedstawił Prezes Zarządu Koła. Specjalne słowa powitania skierowane były do żon naszych członków, które zaszczyciły swoją obecnością nasze doroczne spotkanie.

Głównym punktem zebrania było wręczenie medalu ? Za zasługi dla SKMP ONZ?, którego dokonał członek Zarządu Głównego ? Prezes Koła nr 19. Medale otrzymało 18 członków Koła.

Miłym akcentem było wręczenie dyplomu i legitymacji ?Honorowego Członka SKMP ONZ? oraz medalu ? Za zasługi dla SKMP ONZ? ppłk dr Grzegorzowi Ciechanowskiemu.

Był także opłatek i życzenia świąteczno noworoczne. Życzyliśmy sobie przy lampce szampana wzajemnie wszystkiego co niesie radość i zadowolenie, co daje dobre samopoczucie i siłę do dalszego rodzinnego i społecznego działania.

Stół był godnie zastawiony potrawami, które wszystkim wybornie smakowały. Wspominkom o spędzonych na misjach Świętach i Nowym Roku nie było końca. Najciekawsze były wspomnienia naszego ?najstarszego misjonarza? pana płk Mariana Wieczerzaka, który ?zaliczył? największą ilość misji i najdłużej na nich przebywał.

Przez nasze wspomnienia przebijała duża satysfakcja i duma z faktu, że przeżyliśmy jedyną w swoim rodzaju przygodę życia, daną niewielu, a bardzo ważną dla nas i dla Polski.

Żegnając się ustaliliśmy datę następnego spotkania ? 19 luty 2011, na które członków Koła oraz sympatyków SKMP ONZ w imieniu Zarządu zaprosiłem.

Prezes Zarządu Koła nr 19, płk Adam Kulbiej