73 Rocznica Przełamania Wału Pomorskiego oraz Wyzwolenia Wałcza

 

W dniu 12.02.2018 na zaproszenie Zachodniopomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych  Więźniów Politycznych w Szczecinie delegacja naszego koła uczestniczyła w obchodach 73 rocznicy przełamania Wału Pomorskiego oraz wyzwolenia miasta Wałcz .

W drodze do Wałcza zatrzymaliśmy się w Mirosławcu gdzie złożono kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Katastrofy CASY.

Następnie pojechaliśmy do Wałcza na spotkanie z Burmistrzem Miasta Panią Bogusławą Towalewską. Po spotkaniu z władzami miasta – organizatorem uroczystości, udaliśmy się na cmentarz wojenny w Wałczu gdzie odbyła się główna część uroczystości obchodów 73 rocznicy przełamania Wału Pomorskiego oraz wyzwolenia miasta Wałcz. Tam delegacja naszego koła złożyła kwiaty pod pamiątkowym obeliskiem.

W skład delegacji naszego koła wchodzili: koledzy Henryk Tomczak ( Prezes Koła ZKRP i BWP), Andrzej Habyk, Henryk Wojtynek, Leszek Och, Wiktor Pilecki oraz Zenon Szewczuk. Oto krótka fotorelacja.